Ocenění Cross Border Award získaly další dvě jihočeské firmy
Pod názvem Přeshraniční den inovací proběhlo 9. června 2010 v rakouském Linci představení inovačních trendů budoucnosti, kterého se zúčastnily subjekty z jižních Čech, Horního Rakouska a Dolního Bavorska. Součástí akce bylo rovněž předání cen Cross Border Award za aktivní spolupráce s přeshraničními subjekty.
„Cena Cross Border Award je iniciativou Jihočeské hospodářské komory, Hospodářské komory Horního Rakouska a Průmyslové a obchodní komory Dolního Bavorska v Pasově a je každoročně udělována podnikatelům a výzkumným zařízením za příkladnou přeshraniční spolupráci s jinými subjekty, případně za spolupráci ve třech sousedících regionech. Letos toto ocenění získaly další dva jihočeské subjekty, firma TSE spol. s r.o. a Biologické centrum Akademie věd České republiky,“ uvedla Michaela Fouňová, zástupkyně ředitele úřadu Jihočeské hospodářské komory, která se letošního udílení cen zúčastnila.
Firma TSE spol. s r.o. má za sebou, ve spolupráci s německými a rakouskými partnery, řadu úspěšných projektů zaměřených mj. na inovace výrobků zdravotnické techniky a technologického vybavení. Zapojila se například do výroby nové řady novorozeneckých inkubátorů, za kterou obdržela již několik ocenění včetně národní ceny za design. Také ústavy Biologického centra mají dobrou mezinárodní reputaci a jsou v povědomí odborné veřejnosti celého světa.
„Jihočeská hospodářská komora se aktivně zapojuje s partnery z Rakouska a Bavorska do celé řady přeshraničních projektů. Díky tomu se na jihu Čech každoročně koná řada akcí jak pro širokou veřejnost, tak pro úzce specializované skupiny odborníků. Přeshraniční spolupráce podstatně usnadňuje řešení mnohých problémů a má proto nezanedbatelný význam v celé řadě rozmanitých oblastí,“ řekl Vladimír Homola, místopředseda představenstva Jihočeské hospodářské komory.
TSE spol. s r.o. působí na tuzemském i zahraničním trhu v oboru elektroniky a elektrotechniky. Zpočátku se zabývala výrobou kabelových forem, v dalších letech se závod orientovat na složitější elektronické výrobky a v osmdesátých letech se specializace rozšířila na výrobu desek plošných spojů, řadu elektronických výrobků pro testování v telekomunikacích a desek plošných spojů pro přenosné televizory. Díky této specializované výrobě ve firmě nachází uplatnění kvalifikovaní pracovníci všech kategorií.
Biologické centrum Akademie věd České republiky je veřejnou výzkumnou institucí zabývající se převážně ekologickým výzkumem. Biologické centrum tvoří pět ústavů (Entomologický, Hydrobiologický, Molekulární biologie rostlin, Parasitologický a Půdní biologie), které stály při vzniku Jihočeské univerzity, významně se podílely na vytváření jejího profilu a nadále s ní úzce spolupracují ve vědě a výzkumu, výchově studentů i rozvoji společného areálu. Laboratořemi centra procházejí stovky doktorandů Přírodovědecké fakulty JU.